Projekt "3D Cube Challenge: Twórz i Drukuj"

Od września do listopada uczestniczyliśmy w fascynujących zajęciach, rozwijając umiejętności związane z projektowaniem i drukowaniem obiektów trójwymiarowych.

Wrzesień: Rozpoczęcie Projektu mPotęga
W pierwszym miesiącu projektu, uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach odbywających się co poniedziałek. Naszym celem było nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także inspirowanie uczniów do zdobycia praktycznych umiejętności. Poprzez pre-test w Kahoot! oraz wstępne szkolenie, uczniowie zdobyli podstawową wiedzę z zakresu projektowania 3D i obsługi drukarki 3D. Zakończenie zajęć to „burza słów” na platformie Mentimeter, pozwalająca nam ocenić zadowolenie uczestników z zajęć.

Październik: Nocny Maraton Edukacyjny
Październik był miesiącem, w którym każdy uczeń otrzymał zestaw materiałów plastycznych. Niezwykłym wydarzeniem było nocne spotkanie w ramach maratonu edukacyjnego. Projektowaliśmy przy użyciu Tinkercad. Noc była pełna przyjemności, swobodnie pozwalając nam na skupienie się na projektowaniu i eksperymentowaniu.

Listopad: Budowanie Robota -Kontrolera Jakości
W listopadzie skupiliśmy się na kluczowej fazie projektu, budując Robota-Kontrolera Jakości. Ten nowoczesny mechanizm został stworzony do precyzyjnego monitorowania i oceny danych. Następnie przekształciliśmy zebrane informacje w interaktywny quiz, który będzie centralnym punktem lekcji otwartej w grudniu. Naszym celem jest uczynienie procesu nauki fascynującym i angażującym.

Co dalej? Prezentacja Quizu na Lekcji Otwartej
To będzie doskonała okazja, aby zobaczyć, jakie niesamowite rezultaty udało się osiągnąć w trakcie trwania projektu "3D Cube Challenge: Twórz i Drukuj".