Cyfrowa szkoła

Szkoła Podstawowa przystąpiła do pliotażowego programu MEN - CYFROWA SZKOŁA.

W określonym terminie dyrektor szkoły wystąpił z wnioskiem do organu prowadzącego. Wniosek nasz został przyjęty i otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 50 tys zł na zakup pomocy. W ramach otrzymanej kwoty szkoła zakupi laptopy dla każdego ucznia klasy czwartej w roku szkolnym 2012/2013, laptop dla nauczyciela służący do zarządzania komputerami uczniowskimi oraz przygotuje nauczycieli do korzystania z platform edukacyjnych. Jedna z sal lekcyjnych stanie się salą mulitmedialną, w której zaisntalowana będzie tablica interaktywna oraz projektor multimedialny. Wpłynie to na uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej szkoły.

Sala została już przygotowana. każdy czwartoklasista może na lekcji korzystać z własnego laptopa. A nauczyciele przygotowywać zajęcia w oparciu o tablicę interaktywną.

W sali odbywają się również zajęcia świetlicowe dla najmłodszych oraz lekcje chemii.